GÜNEŞ DENİZ KUM DİKİLİ DEYDİK

ifd tekne turunun keyfini güneş deniz kum ile doyasıya çıkardı...

1.299

Temmuz ayının son pazarında düzenlediğimiz tekne turumuz Dikili’nin cennet koylarında güneş, deniz, kum ile dolu dolu geçti.

Sabahın erken saatlerinde İzmir den yola çıkan arkadaşlarımız Dikiliye vardıklarından hemen sonra turumuzun düzenleneceği tekneye yerleştiler ve turun hareket saatini beklediler.

Dikilinin güneş, kum ve denizin renginden oluşmuş mavi ve yeşilin her tonunu taşıyan doğa güzeli cennet koylarına doğru başlayan yolculuğumuz arkadaşlarımızın teknede çalan müziğin ritmine kendilerini bırakmalarıyla daha da keyifli bir hal aldı.

Dikilinin Mavi gökyüzü altında beyaz kumlarından yeşil denizi üzerinde bir birinden güzel Zindancık, Ilıca, Hanımın koyu, Akvaryum koylarını gezip serin turkuaz mavi sularında yüzüp ferahlayan arkadaşlarımız özellikle ılıca ve hanımın koylarında bulunan şifalı olduğuna inanılan denizin içinden kaynayarak çıkan sıcak sulara girip çamur kürü yapmayı da ihmal etmedi. 

Güneş, deniz ve kumun en çok keyfini sürenler ise hiç şüphesiz küçüklerimiz oldu. Derneğimizin geleceği olarak görülen Deniz Ata YALÇIN ve Kuzey GÜLTEKİN teknemizin iki sevimli maskotu oldukları gibi maviliğin ve günün tadını en çok çıkartan iki dansçımız oldu.

Teknemizle çıkış yaptığımız limana dönüş başladığında ev yapımı keklerin gün yüzüne mis kokularıyla masaların üzerinde çıkması teknede büyük bir sevinç yaşattı. Teknede demlenen çayın kekler ile lezzetli birlikteliği arkadaşlarımızın üzerindeki denizin ve güneşin bütün yorgunluğunu çıktığımız limana geri dönmeye başladığımızda andan itibaren sildi süpürdü.

İzmir’e doğru dönmek üzere otobüslerimize bindiğimizde günün güzelliğinin getirdiği neşe arkadaşlarımızın gözleri ve yüzlerindeydi. Dikiliden sonra yaşanılan hafta sonunun getirdiği trafik sıkışıklığında bile eğlence dur durak bilmedi. Trafiğin sıkışıklığını fırsat bilen arkadaşlarımız dönüş yolculuğunu otobüs içinde çalan müziklerle eşlik edip dans ederek festival havasına döndürdü.

Günün sonunda unutulmaz bir gün geçirdiklerini dile getiren arkadaşlarımız sosyal komitede görevli olan dernek yöneticilerimizden Beran ÇİMENE bu organizasyon için çok teşekkür ettiler ve en kısa zamanda bir tekne turu organizasyonu daha gerçekleştirilmesi için dernek yönetiminden ricada bulundular.

 

 

Yoruma kapalı.